Bemutatkozás a közösségnek

Köszönöm!
Nekem már a Front End is elég kihívás, nulláról kezdem és egyedül tanulok. Nem akartam rögtön a projektekkel indítani :slight_smile: Természetesen megosztom majd őket, ahogy készülgetnek, minden kritikára nyitott vagyok.

A FB csoporthoz csatlakoztam, bár egyelőre ez nekem távlati terv. Köszönöm az ajánlást!

1 Like

Sziasztok,

Háttér: jelenleg egy nagy multinál dolgozom information security officerként, és így 38 évesen újra eljutottam oda hogy nem érzem kifejezetten hasznosnak magam, pontosabban szeretnék úgy értéket adni másoknak, hogy valami olyat alkotok, amit ténylegesen hasznosítani is tudnak. A mindenféle standardok és policy-kkal kapcsolatos tanácsadás, reportok masszírozása, prezentációk készítése, adminisztráció egyre közelebb visz a motivációm teljes elvesztéséhez. Szeretnék kreálni valamit, ezért szeretnék programozni tanulni, amiről sajnos lényegében semmit sem tudok.
Hol találtam a freeCodeCampet? Az interneten bóklászva kerestem oktató anyagokat, hogy munka mellett bele tudjak vágni a tanulásba, és talán valamelyik kérdezz-felelek oldalon javasolta valaki.
Mi a célom a freeCodeCamppel? Azt hallottam valahol hogy a Python nyelvvel érdemes kezdeni a programozás tanulást (meg is vásároltam a Learning Python című könyvet) de mivel jelenleg ez még nekem fekete mágia szeretnék minél teljesebb képet kapni.
Miért tanulok / dolgozok webprogramozóként? A célom jelenleg az, hogy 2 év múlva (40 évesen) nyomjak egy hard resetet és egy junior pozícióban (újra) kezdve már a megélhetésem is legyen a programozás.

Köszi a figyelmet!

1 Like